מעשנים ברכב? כך תשמרו עליו נקי

עבור אינספור מעשנים, עישון הסיגריה בזמן הנסיעה ברכב משמשת כטקס מנחם. בין אם זה כדי להקל על הלחץ של נסיעה ארוכה או פשוט להתענג על רגע של לבד, הרכב יכול להפוך לגן עדן. עם זאת, עולה חסרון בולט: הריח והבלגן המתמשכים שנוצרים כתוצאה מכך. למרבה המזל, הרגלי העישון שלכם יכולים להתקיים במקביל לשמירה על הרכב נקי ומאורגן. הצטרפו אלינו ונתעמק יחד בצעדים מעשיים שיסייעו לכם בשמירה על ניקיון הרכב שלכם.

השתמשו בכיסויי מושבים

כיסויי מושבים, למרות שהם מועילים לכולם, מתגלים כבעלי ערך רב עבור מעשנים. מעבר למשיכה האסתטית, הם משמשים מחסום הגנה מפני כוויות אפר, כתמים ושאריות שיכולים להצטבר על גבי ריפוד המושב. יש לציין כי הכיסויים ניתנים להסרה, ופירושו של הדבר הוא שאתם יכולים לכבס אותם לפי הצורך. זה לא רק שומר על מראה הרכב שלכם אלא גם מסייע בהבטחת ריח נעים יותר, שכן עשן מוטבע ניתן לשטוף באופן קבוע.

השקיעו במאפרה לרכב

זהו ללא ספק הצעד המרכזי ביותר. למרות שזה עשוי להיראות בסיסי, כדאי לקנות מאפרה לרכב. אינספור מעשנים משתמשים במיכלים מאולתרים כמו כוסות ישנות או מגשים מאולתרים. אלה מובילים לעתים קרובות לדליפות לא רצויות או לאפר שמתעופף בכל רחבי הרכב. מאפרת ייעודית, שתוכננה במיוחד עבור כלי רכב, מספקת יציבות גם בעת עצירות פתאומיות או פניות חדות. מאפרה כזו שומרת על אפר, ומצמצמת באופן מסיבי את האפשרות שהוא יתפזר על פני הרכב שלכם. התחזוקה שלה חשובה לא פחות. מאפרה מוזנחת הופכת למרכז לאפר שנערם ולמקור מרוכז של ריח. על ידי ריקון וניקוי באופן שגרתי, אתם מונעים הצפה של אפר ומבטיחים שהמאפרה תישאר יעילה ורלוונטית.

שמרו על שגרת ניקיון קפדנית

במקרה זה עקביות היא המפתח. התחייבו לזמני ניקיון קבועים. זה כרוך בשאיבת אבק של כל פינה ופינה – מהמושבים ועד כיסויי הגג. התמקדו במיוחד באזור העישון המיועד שלכם, וודא שאפר ובדלי הסיגריות לא ייטבעו בבד או במקומות שקשה להגיע אליהם. שילוב שגרה זה מסייע הן בשמירה על מראה המכונית והן בהבטחת סביבה בעלת ריח רענן יותר.

 

 

תעדוף אוורור

שיטה פשוטה אך חזקה להילחם בריח עשן מתמשך היא אוורור נאות. בנסיעה ארוכה, בזמן עמידה בפקק או בכל פעם אחרת שהנסיבות מאפשרות, הורידו למטה את כל החלונות של הרכב ואם קיים, פתחו את גג השמש. אוויר צח מחולל פלאים בהוצאת הריח המעופש של העשן, וזרימה מתמשכת יכולה להפחית באופן משמעותי את הצטברות הכימיקלים המזיקים מהסיגריות, ולטפח סביבת נשימה בריאה יותר.

חפשו מנטרלי ריחות

השוק שופע מוצרים המותאמים לנטרול ריחות עיקשים. מתרסיסים ועד מיכלי ג'ל קומפקטיים, הם יכולים להשתלב בצורה חלקה בשגרת הניקוי שלכם. המפתח הוא להבחין בין הסוגים שמסתירים לרגע את הריח, לבין אלו שבאמת מנטרלים, נלחמים ומחסלים אותו באופן פעיל, וכתוצאה מכך מתקבלת תחושת רעננות אמיתית יותר.

בדיקה שוטפת של מסנני אוויר

לעיתים קרובות מתעלמים מהם, אך מסנני האוויר ברכב ממלאים תפקיד קריטי בשמירה על האוויר ברכב. בהתחשב בכך שעשן סיגריות יכול לסתום במהירות את המסננים הללו, מעשנים צריכים להיות פרואקטיביים. בדיקה ובמידת הצורך החלפת מסננים אלה בתדירות גבוהה יותר מבטיחה שהאוויר המוזרם יישאר לא מזוהם ככל האפשר, ומחזקת את איכות האוויר הכוללת בכרב.

הקסם של סודה לשתייה

סודה לשתייה היא מרכיב עיקרי בהרבה משקי בית, ותאמינו או לא, היא ידועה בכושרה להפיג ריח רע. על ידי פיזור נדיב על שטיחי הרצפה והמושבים והשרייה של מספר שעות, או אפילו לילה, האבקה סופגת ריחות באופן פעיל. לאחר ניקיון עם שואב האבק, תבחינו באווירה רעננה משמעותית, המוכיחה את יעילותה בקרב ריחות.

לסיכום

אין צורך להקריב את ניקיון הרכ שלכם עבור הרגל העישון שלכם. עם מאמץ משותף, הכלים הנכונים ותחזוקה שוטפת, הרכב שלכם יכול להישאר מקום המשלב בין נחמה וניקיון. הבסיס למאמץ זה טמון בצעדים שפורטו במאמר זה. בין אם מדובר במאפרה לרכב או בסוד של הסודה לשתייה, אין ספק שאפשר לעשן ועדיין לשמור על הרכב נקי ונעים לשהייה. נסיעות בטוחות וניקיון שמח!

שאלות בנושא מעשנים ברכב? כך תשמרו עליו נקי

למידע נוסף על מעשנים ברכב? כך תשמרו עליו נקי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות