הייתם מעורבים בתאונה וקיבלתם טיפול רפואי לקוי? פנו לעורך דין לרשלנות רפואית!

אירוע כמו תאונת דרכים הפך לצערנו למכת מדינה של ממש, ועדות לכך ניתן למצוא בכתבות רבות העוסקות בתאונות קלות ולצערנו גם קטלניות שמשפיעות באופן ישיר על איכות החיים של הנהגים, כמו גם הולכי רגל.  יחד עם זאת, ישנם מקרים שבהם התאונה גרמה לנזק מינורי, אולם הטיפול הרפואי שניתן לאחר מכן הוביל לנזק גדול יותר. במידה והייתם מעורבים בתאונה ואתם סבורים כי הטיפול אותו קיבלתם היה רשלני, להלן כל מה שאתם צריכים לדעת לגבי הגשת התביעה, והחשיבות של פנייה לעורך דין המתמחה בתחום.

תביעת רשלנות רפואית בעקבות תאונת דרכים – כל מה שצריך לדעת

אם חלילה הייתה מעורבים בתאונת דרכים, השלב הראשון והחשוב ביותר הוא כמובן לפנות לקבלת טיפול רפואי, בין אם מדובר בפציעה שנראית על פניה קלה ובוודאי כאשר מדובר בפציעה חמורה. במידה ואתם סבורים כי הטיפול אותו קיבלתם היה לקוי ונגרם לכם נזק בעקבותיו, פנייה לאיש מקצוע כמו עורך דין רשלנות רפואית הוא חיוני מתוך מטרה לוודא כי אתם ממשים את הזכות שלכם להגיש תביעה, ולקבל פיצויים שיכולים להגיע לאלפי שקלים, תלוי בהיקף הפגיעה. למעשה, התפקיד של עורך הדין שמטפל בתיק הוא לבחון האם באמת הנזק שנגרם הוחמר בשל רשלנות בתאונת הדרכים או שמדובר בנזק נפרד לחלוטין, וזאת בעקבות טיפול רפואי לקוי שאותו קיבלתם מיד לאחר התאונה.

במקרה שמדובר בנזק נפרד שאינו קשור לתאונה עצמה, צריך לקחת בחשבון כי יש פסיקה של בית המשפט העליון שקובעת כי כל מי שנפגע במסגרת של רשלנות רפואית הוא בעל זכות להגשת תביעה נוספת בתחום הנזיקין,  כלומר מדובר במקרה של אירוע כמו תאונת דרכים, ניתן להגיש גם תביעה של רשלנות רפואית וגם לתבוע את חברת הביטוח בעקבות אובדן כושר עבודה.

 

 

כיצד מחושב הפיצוי בעקבות רשלנות רפואית

נזקים שנגרמים בעקבות תאונת דרכים ובוודאי רשלנות רפואית הם בעלי השפעה דרמטית על איכות החיים, גם בטווח הקצר וגם בטווח הרחוק. גובה הפיצוי נקבע בהתאם לחומרת הנזק, ובאם נמצא כי אכן מדובר ברשלנות מצד הצוות המטפל, כאשר בשביל להוכיח את הרשלנות נדרש להוכיח קשר סיבתי בין ההליך הרפואי לבין הנזק. שימו לב כי מעבר לרשלנות עצמה, אתם זכאים גם להגיש תביעת נזיקין, ועל כן עורך דין בעל ניסיון ידע לבנות בעבורכם תיק תביעה המבוסס על חוות דעת מצד רופא מומחה ואף ילווה אתכם לוועדה בביטוח הלאומי אשר קובעת אחוזי נכות כתוצאה מתאונת דרכים ונזקים שנגמרו בעקבות מה שלכאורה נראה כמו רשלנות רפואית.

ליווי צמוד – חלק בלתי נפרד מהגשת תביעה ומימוש זכויות

תאונת דרכים היא אירוע דרמטי אשר עשוי להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים, בוודאי לאור נזק שנגרם לכם לא רק במסגרת התאונה, אלא גם בעקבות טיפול רפואי לקוי. בשביל להוביל למימוש זכויות והבנה לגבי התנהלות מול גופים כמו חברת הביטוח, המוסד לביטוח לאומי ועוד, מומלץ לאתר עורך דין בעל ניסיון רב בתחום, כל זאת מתוך מטרה להוביל לקבלת ליווי שיסייע לכם לא רק להגיש את התביעה, אלא לממש את כל הזכויות המגיעות לכם כחוק.

לסיכום

לעיתים עשוי להתרחש מצב שבמסגרתו אתם נפצעים במסגרת של תאונת דרכים, אולם הנזק שנגרם לכם כתוצאה מהליך הרפואי היה חמור יותר. במקרים כאלו אפשר להגיש תביעה, אולם יש תנאים מסוימים ועל כן אם נפצעתם, זה הזמן לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הזה.

שאלות בנושא הייתם מעורבים בתאונה וקיבלתם טיפול רפואי לקוי? פנו לעורך דין לרשלנות רפואית!

למידע נוסף על הייתם מעורבים בתאונה וקיבלתם טיפול רפואי לקוי? פנו לעורך דין לרשלנות רפואית!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות