יורדים לאילת: 5 טיפים לנהיגה בטוחה בנסיעות ארוכות

אנשים שיורדים לנופש באילת לא רק מתלבטים איזה מלון לסגור ואלו אטרקציות להזמין, אלא גם רבים נוטים להתלבט בין טיסה לנסיעה. גם אתם מחובבי הנסיעה לאילת הרחוקה, ולו כי בדרך זוכים ליהנות ממסלולי נחלים, או לבקר קרובי משפחה שבדרך כלל לא יוצא לפגוש? אספנו עבורכם 5 טיפים שיסדרו לכם נסיעה בטוחה. אז על מה חשבנו, מלבד הקפדה על נקודות עצירה מעניינות ושינה מספקת לפני הנסיעה? מוזמנים לגלות!

מכינים את הרכב לנסיעה

רבים נוטים לנקות את הרכב לקראת נסיעה ארוכה, כך שתהיה תחושה נעימה. עם זאת, מלבד פינוי פסולת, מוטב לוודא מספר דברים נוספים. ראשית אנחנו מדברים על בדיקת אוויר בגלגלים, גם כי נסיעה ממושכת עם לחץ אוויר תקני חוסכת בצריכת הדלק, וגם כי מדובר באלמנט שתומך בנסיעה בטוחה. מה עוד? אם נוסעים ברכב חשמלי, מוטב לבחון מראש היכן ממוקמת נקודת הטעינה הקרובה, ואף רצוי לבדוק מראש שהמזגן עובד היטב – אינכם רוצים להעביר נסיעה ממושכת בחום מעיק. ההמלצה שלנו היא כזו: לאחר שסוגרים דילים לאילת ולפני שמתחילים להכין תיקים, עוצרים לבחון את מצב הרכב, כך שלא יהיו הפתעות של הרגע האחרון.

דואגים לילדים

נסיעה ממושכת עם הילדים עשויה להוביל לשלל ריבים, לאווירה לא נעימה ואף לפגוע באיכות הריכוז של הנהג. מה עושים? מכינים משחקים לדרך (ארץ עיר בע"פ, מי מוצא ראשון גמל וכדומה), בונים מסלול שכולל נקודות עצירה מהנות, מכינים חטיפים לדרך, מכינים במקום נגיש מים וכמובן זוכרים להטעין מראש את הטאבלט (או כל סוג של מסך רלוונטי). מה עוד? ילדים נוטים להירדם בנסיעה, ולכן אם רוצים לתמוך בסיטואציה (ואם רוצים לוודא שהם לא יעופו עם הראש לכיוון האחים), מוטב להכין מראש כרית ייעודית, כזו שיודעת להתחבר לחגורת הבטיחות.

 

 

נעזרים בטכנולוגיה

אומנם שילוב של נייד עם מהלך הנסיעה מאוד מסוכן, אך יש אפליקציות שמשפרות את איכות הנהיגה. כך למשל אם לא סומכים על עצמכם שתעמדו בפיתוי לפתוח או לשלוח הודעה, ניתן להוריד אפליקציה שמונעת כל שימוש בנייד, מלבד קבלת שיחות ושימוש באפליקציית ניווט. עוד מערכת מתקדמת שביכולתה לסייע, היא מערכת שמסייעת להגביל את מהירות הנסיעה. מה עוד? כמובן שחשוב לשלב אפליקציה שמזכירה בתום הנסיעה לוודא שאף אחד לא נשכח ברכב.

תיאום ציפיות

כשיוצאים לדרך ארוכה, טוב לדעת מה מצפה לנו, בטח אם נוסעים עם ילדים. הרעיון הוא לקיים שיחה מרגשת ותואמת מציאות. יש להסביר מה תעשו בעצירה הראשונה, מה מחכה ביעד, מתי אוכלים ארוחת צהריים, מה חושבים שתראו בדרך, מה עומד להיות מזג האוויר, מהו משך הנסיעה עד ליעד הקרוב וכדומה. אומנם סביר להניח שהילדים עדיין ישאלו כל רבע שעה "מתי מגיעים", אך הם יהיו הרבה יותר נלהבים ובו זמנית רגועים.

לא שוכחים אתכם ההורים

דיברנו הרבה על הילדים, אבל גם אתם הנהגים חשובים. מה אם כן מומלץ לוודא שקיים ברכב, כך שהנסיעה תהיה כמה שיותר נעימה? כמובן פלייליסט שעושה שמח, משקפי שמש, ביגוד חם למקרה שנהיה קר (באופן כללי שיטת השכבות יעילה עבור נסיעה) וכן, גם מספר חטיפים ושתייה. מדהים לראות כיצד חטיף קטן או משקה ממותק מסייעים לשמור על ערנות. מה עוד? תוודאו מראש שמערכת הניווט פועלת ותיסגרו מראש מסלול נסיעה – גם למבוגרים עוזר לדעת מתי עושים הפסקה. מעבר לכל זאת, תנסו לצאת בשעה שקובעים, אחרת סתם יוצאים מהבית באווירה מתוחה ומבואסים על כך שנקלעים לפקקים מיותרים.

לסיכום,

נסיעה לאילת היא נסיעה לא פשוטה, אבל אנחנו מקווים שהטיפים לעיל יסייעו לכם לעבור אותה בבטחה ובכיף. נסיעה בטוחה והמון הנאה!

שאלות בנושא יורדים לאילת: 5 טיפים לנהיגה בטוחה בנסיעות ארוכות

למידע נוסף על יורדים לאילת: 5 טיפים לנהיגה בטוחה בנסיעות ארוכות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות