קיבלתם דו"ח חניה? אפשר לערער עליו

חזרתם לרכב ומצאתם דו"ח על חנייה לא חוקית? אתם ממש לא לבד. מדובר בסיטואציה שמתרחשת אצל לא מעט נהגים אשר מגלים להפתעתם כי קיבלו דו"ח שיכול להגיע גם למאות שקלים. הסיטואציה הזו היא לא נעימה בלשון המעטה, אולם חשוב לדעת כי אין מדובר בגזרת גורל אלא ישנם מקרים שבהם ניתן להגיש ערעור ואף לבטל אותו. מהם המקרים ומה חשוב לדעת רגע לפני שאתם ממהרים לשלם? להלן כל הפרטים.

באילו מקרים אפשר לבטל את הדו"ח?

קיבלתם דו"ח ואתם רוצים לבטל אותו? ובכן, יש כמה דרכים. דו"ח חנייה נחשב לעברת קנס, ועל כן במסגרת הזו אתם זכאים בפרק זמן של 90 יום להישפט בפני בית המשפט בשביל לבטל אותו. בנוסף, צריך להבין כי בשביל לבטל דו"ח חנייה, צריך לעמוד באחד מהתנאים אותם נציג כעת. כך לדוגמה, אם עברה שנה מביצוע העברה לא נשלחה הודעת תשלום בדואר תשלום, ישנה עברת התיישנות. צריך להוכיח כי ההודעה לא הגיעה אליכם מסיבה שאינה תלויה בכם כמו למשל שירות מילואים או שהות בחו"ל. שימו לב כי אם אתם מנסים להתחמק מקבלת ההודעה, אזי בית המשפט לרוב יפסוק נגדכם.

קיבלתם דו"ח חניה? אפשר לערער עליו

בנוסף, במידה ומישהו אחר ביצע את העברה, במצב כזה צריך להגיש בקשה להסבת הדו"ח למי שנהג בדרך, וזאת באמצעות הגשה של תצהיר כי הוא זה שנהג ברכב. בנוסף, על פי החוק התובע יכול לבטל את הדו"ח במצב של חירום כמו למשל אדם שהיה זקוק לעזרה ונדרש היה להחנות את הרכב באופן לא חוקי. בנוסף, חשוב מאוד לבדוק את הדו"ח ולברר האם יש טעות טכנית. אם למשל יש טעות בצבע של הרכב, כל טעות כזו עלולה להוות עילה לביטול הדו"ח. שימו לב כי צריך להוסיף הוכחה, וזאת מתוך מטרה לבטל את הדו"ח.

ביצעתם עברה? זה הזמן להתייעץ עם עורך דין

במידה ואתם רוצים לבטל את הדו"ח, מומלץ ליצור קשר עם עורך דין המתמחה בענייני תעבורה, וזאת מתוך מטרה לקבל ייעוץ מקצועי האם אכן יש לכם קייס להגשת ערעור. שימו לב כי כל דיחוי בתשלום הדו"ח עשוי להוביל לריבית גבוהה מאוד אשר יכולה גם להקפיץ את הסכום הראשוני, כאשר בחלק מהמקרים רשויות מקומיות עלולות לנקוט נגדכם גם הליכים הכוללים בין היתר עיקול של חשבון הבנק, בעקבות אי תשלום.

לסיכום

קיבלתם דו"ח חנייה? לפני שאתם ממהרים לשלם, בדקו האם אכן מדובר בדו"ח חוקי שניתן לכם בעבור חנייה שלא כחוק או שלא שולמה בזמן, כאשר בחלק מהמקרים ניתן בהחלט להגיש ערעור ואף להישפט במקום לשלם סכומים שיכולים להגיע גם למאות שקלים ואף ליותר מכך, במידה והדו"ח לא משולם בזמן. התייעצות עם עורכי דין כמו גם הצטרפות לקבוצות של נהגים ברשתות החברתיות יכולות לשפוך אור על המקרה שלכם, ולסייע לטובת נקיטת פעולות.

שאלות בנושא קיבלתם דו"ח חניה? אפשר לערער עליו

קיבלתם דו"ח חניה? אפשר לערער עליו

למידע נוסף על קיבלתם דו"ח חניה? אפשר לערער עליו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות