אחת ולתמיד: מתי צריך להשתמש באיתות ברכב?

לאיתות יש חשיבות מכרעת בכל הקשור לשמירה על החיים שלנו ושל משתמשי הדרך האחרים. אז מתי צריך לאותת ומתי לא? כל התשובות לפניכם.

כשיורדים לשוליים

אם אתם יורדים לשוליים מסיבה כזו או אחרת, בין אם תקלה ברכב או איזה שהוא עניין עם הילדים, אתם צריכים להשתמש באורות הכוונה, כלומר אורות האיתות ברכב. זה נכון כמובן לנסיעה בתוך העיר, אך בטח ובטח כשאתם נוסעים בכביש בין עירוני מהיר. זו הדרך היחידה של משתמשי הדרך לדעת שיש לכם כוונה לרדת מהשוליים. אגב, כשאתם כבר נמצאים בשוליים מומלץ מאד להפעיל את אורות החירום, שני פנסים מהבהבים, על מנת שכולם יראו אתכם.

כשאתם פונים

בין אם אתם מתכוונים לפנות ימינה, שמאלה או לעשות פרסה בכביש, אתם צריכים להפעיל את אורות האיתות המתאימים. רק כך הנהגים האחרים יוכלו לדעת שאתם מתכוונים לפנות וידעו להיערך לכך בהתאם מבחינת מהירות הנסיעה שלהם. שוב כמובן לאותת כמה עשרות מטרים לפני הפנייה ולא לעשות את זה ברגע האחרון על מנת להכין את משתמשי הדרך לפנייה שלכם בזמן.

כשאתם נכנסים לכיכר

יש לנהגים נטייה לחשוב שהכיכר שומר עליהם מפני תאונות או שהם נמצאים במקום בטוח. ובכן, לא כך הדבר וכשאתם נכנסים לכיכר אתם חייבים להפעיל את אורות האיתות. אנחנו מתכוונים לכיכרות שבהם יש אפשרות לפנות ימינה או שמאלה ולא לכאלה שבהם האופציה היחידה שלכם היא להמשיך ישר. בכל מקרה אם יש ספק אין ספק ואם אתם מתכוונים לבצע פנייה כל שהיא בתוך הכיכר, בטח ובטח פניית פרסה, אנחנו ממליצים לכם לבחור באופציה של האיתות כי זה ודאי יותר בטוח מאשר לא לאותת בכלל.

 

 

בהשתלבות לכביש

יש מקרים שבהם אנחנו יורדים ממחלף ונאלצים להשתלב לכביש ראשי אחר. במצב כזה, אסור לכם להתפרץ למרכז הכביש ישירות ואתם צריכים לאותת לנהגים האחרים על הכוונה שלכם. כך הם יוכלו להתארגן ולהכין את עצמם לקראת הכניסה שלכם לנתיב הנסיעה שלהם. זה נכון כמובן לכל השתלבות שהיא לנתיב של אחרים, ולא רק לכבישים מהירים ומחלפים.

אז מתי לא צריך לאותת?

יש מקרים שבהם אנחנו לא בטוחים אם צריכים לאותת או לא. בתוך כך, אם אתם נוסעים בכביש מפותל שמוביל אתכם בעצמו לתוך העיקולים, אין צורך לאותת מפני שזה תוואי הדרך. אם תאותתו במקרה כזה אתם יכולים לעשות את האפקט ההפוך ולגרום לנהגים אחרים התבלבל. יש לאותת אך ורק בפניות או בהשתלבות לנתיבים סמוכים.

איך מאותתים אם האורות לא עובדים?

יש מקרים שבהם תגלו שאורות האיתות פשוט לא עובדים כתוצאה מתקלה כזו או אחרת. במקרה כזה אסור לכם לוותר על פעולת האיתות, כי זה עלול לסכן אתכם בדרך. במצב כזה אתם צריכים לאותת בעזרת היד. כמה עשרות מטרים לפני הפנייה יש לפתוח את חלון הרכב, להוציא החוצה את היד ולסמן לנהג שמאחורה שאתם מתכוונים לפנות. זה אולי נשמע לכם מוזר, אך האמינו לנו שזה מציל חיים. שימו לב שאתם שומרים על עצמכם ולא מוציאים את הידיים מהחלון יתר על המידה. עלול לחלוף רכב מהיר כמו קטנוע או אופנוע ולפגוע לכם ביד וזה כמובן לא נעים.

לסיכום

אם אתם עולים על הכביש אנחנו ממליצים לכם בחום ללמוד מראש את כל המקרים שבהם צריך להשתמש באיתות של הרכב, האיתות הזה מציל חיים.

שאלות בנושא אחת ולתמיד: מתי צריך להשתמש באיתות ברכב?

למידע נוסף על אחת ולתמיד: מתי צריך להשתמש באיתות ברכב?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות