סוכנויות לייבוא רכב, ליסינג והשכרה – כדאי שתכירו את המערכת ERP

יבוא רכב, ליסינג והשכרת רכבים הן פעילויות עסקיות מורכבות למדי. כיצד עסקים מתמודדים עם אתגר זה? כמובן, לא עושים זאת כיום ללא מחשוב. אך באיזה אופן מיישמים מערכות מחשוב, בכדי לנהל חברות מסוג זה? יש לכך כמה אפשרויות, אשר אחת מהן מעניינת במיוחד – ERP. זו היא סקירה קצרה של הנושא ושל השלכותיו עבור סוכנויות לייבוא רכב, ליסינג והשכרה.

מה שחסר להשלמת התמונה

עסקים שונים זה מזה והם ובנוסף, כל עסק בפני עצמו משתנה עם הזמן. כתוצאה מכך, תמהיל התוכנות שרואים בעסקים שונים, שונה ומשתנה גם הוא. מצב רגיל למדי, הוא שיש בעסק אוסף לא קטן בכלל של תוכנות, החל מכלי עזר פשוטים וקטנים ועד למערכות "כבדות" למדי. בכל פעם שנדרש פתרון לאתגר עסקי חדש, מוסיפים תוכנה חדשה. גישה זו עובדת לא רע, אך יש לה לפחות חסרון אחד גדול – היא גורמת לסרבול מצטבר ובעקבותיו אף לחוסר יעילות. תוכנות מתווספות בכדי לנהל היבט כזה או אחר, אבל ניהול העסק בכללו הולך ומסתבך. באמצעות מערכת erp לניהול עסק, ניתן לפתור זאת. מייד נרחיב על כך. כרגע רק נתייחס לרעיון הכללי – במקום "סלט" של תוכנות נפרדות, להתבסס על מערכת מרכזית אחת. אין זאת אומרת שצריך לוותר לגמרי על תוכנות נפרדות. למעשה, לרוב אי אפשר. אך אם מערכת מרכזית אחת תטפל ברוב פעילויות המחשוב, העניינים יהיו הרבה יותר פשוטים ויעילים.

האתגר המובנה של ERP

ERP אם כך, הוא כיוון מצוין לשיפור ניהול העסקים. זאת, במיוחד ככל שהעסק גדול ומורכב. מערכת כזו מסייעת לנהל את העסק כולו במקום אחד, עם בסיס נתונים מרכזי אחד ודרך ממשק משתמש אחיד. עובדים במערכת ה-ERP מול "מודולים" שונים, שכל אחד מטפל בהיבט אחר של הניהול העסקי. למשל מודול ניהול קשרי לקוחות (CRM) או מודול ניהול כספי. עם זאת, סוכנות לייבוא רכב, ליסינג והשכרה אשר תבחר לרכוש ולהשתמש במערכת כזו, תמצא שעומד בפניה עוד מכשול משמעותי – הצורך להתאים את המערכת למגזר המיוחד שלה ולה אישית כחברה. מאחר שמערכת ERP היא מערכת גדולה יחסית, גם ההתאמה הזו איננה פשוטה. היא דורשת השקעת זמן, מומחיות, תקציב. מה הפתרון לכך?

 

 

הפתרון שלוקח זאת צעד נוסף קדימה

ישנו מענה מיוחד, גם לאתגר זה. הוא נקרא תפנית. מדובר על מערכת ERP לעסקים גדולים, אשר מגיעה מותאמת מראש למגזרים שונים בשוק הישראלי. חברות ייבוא רכב, ליסינג והשכרה יישמחו לשמוע, שאחד המגזרים האלה הוא בדיוק המגזר שלהן. זאת, לצד התאמה לשורה ארוכה של מגזרים נוספים, כגון מרכזים רפואיים, מוסדות אקדמיה ומלכ”רים, חברות אשראי חוץ בנקאי, חברות בתחום מוצרי הגמר לבית (ריצוף, קרמיקה, סניטציה) ועוד. כמובן, מי שעוסקים ברכב אינם מומחים ב-ERP ואין צורך שיהיו. מוטב להשאיר את העיסוק בכך למומחים, גם כאשר מדובר בהתאמת מערכת ERP עבורכם. כאמור, זה הרעיון של תפנית. בעזרתה, תקבלו פתרון ייחודי, שהוא הבסט אוף בריד בתחום שלכם מבחינת ERP.

מערכת עם גב חזק

מי עומד מאחורי תפנית? זה הוא היבט לא פחות חשוב. בוודאי במערכת בסדר גודל כזה, שהיא קריטית מבחינה עסקית. תוכלו להיות רגועים, מאחר שהתשובה היא מטריקס. זו היא חברת טכנולוגיה מקומית וותיקה ומוערכת מאוד. תפנית עצמה, היא מוצר שמטריקס מפתחת ברצף, כשני עשורים! זהו כמובן זמן רב, אשר מתבטא בהכרח בשכלול מתמיד, שיפורים שונים, הרחבות ועוד. כמובן, המערכת מותאמת לחוקים ותקנות מקומיים שנוגעים לתחומי פעילותה, כגון בכל הקשור להנהלת חשבונות.

לסיכום

ERP הוא בוודאי תחום שכדאי לחברות ייבוא רכב, ליסינג והשכרה להכיר. אם כבר עושים זאת, אין פתרון מתאים יותר מאשר תפנית.

שאלות בנושא סוכנויות לייבוא רכב, ליסינג והשכרה – כדאי שתכירו את המערכת ERP

למידע נוסף על סוכנויות לייבוא רכב, ליסינג והשכרה – כדאי שתכירו את המערכת ERP

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות