יצאתם לטיול והגלגל התפוצץ בלי לחץ – זה מה שתעשו

כל התיקים מוכנים, הציוד כבר ברכב ואתם נכנסים לאוטו לטובת נסיעה לטיול זוגי, משפחתי או אפילו קבוצתי. לפתע פתאום אתם מתחילים לחוש ברעד באזור ההגה וכן צפצוף אשר מעיד כי יש בעיה במערכת הצמיגים. למעשה, התפוצצות של צמיגים במהלך נסיעה היא אירוע נפוץ שמתרחש על רקע של שחיקה של הצמיגים או התקנה לא נכונה, ועל כן אירוע מהסוג הזה עשוי להוביל לבעיה משמעותית ביכולת שלכם להמשיך את הנסיעה באופן בטוח. הדבר החשוב והבטוח ביותר שאותו אפשר לעשות הוא קודם כל להירגע, ולהתחיל לפעול בצורה אחראית. כיצד בדיוק? אנחנו כאן עם הפרטים.

הצמיג התפוצץ? כך תוכלו לתפעל את האירוע על הצד הטוב והבטוח ביותר

כאשר הצמיג מתפוצץ יש קודם כל להאט את כלי הרכב ולהביא אותו לעצירה מוחלטת, במקום בטוח. שימו לב כי אתם צריכים לאחוז היטב בהגה, כאשר סיטואציה מוכרת שמתרחשת בעקבות צמיג שהתפוצץ היא נטייה של ההגה לטובת הכיוון של הצמיג שהתפוצץ. מדובר באירוע מלחיץ למדי, אולם שמירה על קור רוח היא זו שתבטיח כי תוכלו לאחוז בבטיחות ובמקביל גם להאט את הרכב, באמצעות לחיצה מתונה על הבלמים. לאחר שעצרם את כלי הרכב בשול הדרך, השלב הבא הוא להוציא את הציוד הכולל שימוש באפוד זוהר (בייחוד אם מדובר בנסיעה המתבצעת בלילה) לצד הנחה של משולש אזהרה כמה מטרים מאחוריי הרכב.

יצאתם לטיול והגלגל התפוצץ בלי לחץ - זה מה שתעשו

מדובר בציוד הכרחי שצריך להיות ברכב שלכם, ועל כן עוד לפני הטיול בדקו היטב כי יש לכם את ציוד המגן, מתוך מטרה לבצע את תהליך החלפת התקר בצורה בטוחה ועם סימון לנהגים האחרים בכביש, וזאת מתוך מטרה למנוע חלילה פגיעה בעצמכם או ברכב אחר שנוסע באותו זמן בכביש.

קבלת סיוע לטובת החלפה של צמיג

במידה ואתם לא יודעים להחליף את התקר בעצמכם, תוכלו להתקשר לסיוע לחברים או בני משפחה כמו גם לעמותות כמו למשל עמותת ידידים אשר מפעילה מערך של מתנדבים הפועל בכל רחבי הארץ ומספק לנהגים  אפשרות לקבל סיוע מאחד המתנדבים אשר מסייע לכם לבצע החלפה של גלגל. במידה ואתם יודעים לבצע את ההחלפה בעצמכם, חשוב מאוד לבצע את התהליך בצורה יסודית  ונכונה ולא למהר, מתוך מטרה להוביל להחלפה אפקטיבית אשר תאפשר לכם להמשיך בנסיעה באופן בטוח וללא חשש מפני אירוע נוסף של התפוצצות צמיג.

לסיכום

אירוע של התפוצצות צמיג הוא אירוע מלחיץ גם בעבור נהגים ותיקים ובוודאי בעבור נהגים צעירים. שמירה על קור רוח הכוללת מעבר בטוח לשול הדרך לצד החלפה של הצמיג הישן בצמיג חדש באופן עצמאי או על ידי סיוע הניתן דרך עמותות או אפילו משטרת ישראל יבטיח כי תוכלו להמשיך בנסיעה, ולהגיע ליעד הטיול בבטיחות.

שאלות בנושא יצאתם לטיול והגלגל התפוצץ בלי לחץ – זה מה שתעשו

יצאתם לטיול והגלגל התפוצץ בלי לחץ - זה מה שתעשו

למידע נוסף על יצאתם לטיול והגלגל התפוצץ בלי לחץ – זה מה שתעשו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות