הבטיחות שלכם חשובה: מתי צריך להחליף צמיגים – ואיך מזהים צמיג מסוכן?

חלק בלתי נפרד משמירה על בטיחות והתחזוקה של הרכב כולל בדיקה של הצמיגים. אחוז השחיקה של צמיגים הוא גבוה מאוד, בייחוד לאור השחיקה הגבוהה של צמיגים. כנהגים שרוצים לשמור על הבטיחות, חשוב מאוד לזהות צמיג מסוכן ולהחליף אותו בזמן. איך תדעו שהגיע הזמן להחליף? להלן הפרטים.

איך יודעים שצריך להחליף צמיג?

החלטה על החלפת הצמיג מתבססת על שלושה פרמטרים: תאריך, יובש ואורך הסוליה. מה זה אומר? כל צמיג שיוצא לשוק מוטבע עם ארבע ספרות – שתי ספרות ראשונות מציינות את מספר השבוע בשנה, ושתי הספרות האחרונות את השנתון, כאשר בחינה של התאריך תאפשר לכם להבין האם יש צורך להחליף את הצמיג וזאת עוד לפני שהחלו להופיע סימנים אשר מעידים כי הצמיג נחשק. בנקודה זו צריך לציין כי בניגוד למדינות אחרות בעולם, מדינת ישראל היא מדינה חמה מאוד ברוב ימות השנה, ועל כן לאספלט יש השפעה ישירה על הצמיגים, גם כאדר מדובר ועל אורך החיים של צמיג בממוצע מחזיק בין שנתיים לשלוש שנים, בעקבות החום הישראלי אשר מייבש את הצמיג ובהתאם לכך מגביר את השחיקה.

הבטיחות שלכם חשובה: מתי צריך להחליף צמיגים - ואיך מזהים צמיג מסוכן?

ההמלצה היא להגיע למוסך לבדיקה תקופתית מתוך מטרה לבצע בדיקת לחץ אוויר של הצמיגים, ובהתאם לכך להוביל לביצוע של החלפת הצמיג או מספר צמיגים לפני שיתרחש מצב של שחיקה מוגברת שיכולה להוביל גם להתפוצצות של הצמיג באמצע נסיעה. מדובר באירוע מסוכן מאוד גם בעבורכם כנהגים בעקבות חוסר שליטה על הרכב אבל גם בעקבות רכיבים של הצמיג אשר עלולים להתפזר ולפגוע ברכבים אחרים, ועל כן הבדיקה הזו היא חיונית לטובת הימנעות ממצב מסכן חיים.

איך תזהו כי הצמיגים נשחקו?

זיהוי של שחיקה בצמיג מתבצעת באמצעות בדיקה של מד לחץ שבו ניתן להשתמש בתחנות הדלק או אצל המוסך. במידה ואתם מזהים עוד לפני הכניסה לרכב בליטות כמו גם עומק חריצים שעולה על 22 ס"מ, מדובר בסימנים ברורים כי נדרש לבצע החלפה של הצמיגים. בנוסף, אם חלפו ארבע שנים מאז החלפת הצמיג האחרונה, זה הזמן לבצע החלפה וגם אם נראה כי מדובר בצמיג איכותי. הסיבה לכך נובעת בקבות הנחיות של משרד התחבורה, מתוך מטרה לשמור על בטיחות בכבישים כמו גם הליך תחזוקה שנועד להפחית את הסיכוי להתפוצצות של הצמיגים.

לסיכום

החלפה של צמיגים צריכה להתבצע באופן קבוע ותוך שימת דגש על בדיקה קפדנית של הצמיגים מעת לעת, הן באופן עצמאי בתחנת הדלק והן על ידי מוסך מורשה. שימו לב כי ההחלפה מתבצעת בהתאם להוראות החוק ותוך שימת דגש על בחירה ביצרן מוביל ומוכר בתחום, כל זאת מתוך מטרה להוביל לתחזוקה ובטיחות שהיא חשובה גם בעבורכם כנוסעים אבל גם בעבור הנוסעים האחרים בכביש.

שאלות בנושא הבטיחות שלכם חשובה: מתי צריך להחליף צמיגים – ואיך מזהים צמיג מסוכן?

הבטיחות שלכם חשובה: מתי צריך להחליף צמיגים - ואיך מזהים צמיג מסוכן?

למידע נוסף על הבטיחות שלכם חשובה: מתי צריך להחליף צמיגים – ואיך מזהים צמיג מסוכן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות