הולכים על בטוח: איך בוחרים ביטוח רכב?

בחרתם רכב ואף סגרתם עסקה? מזל טוב. השלב הבא הוא לעשות ביטוח. חושבים שתעשו ביטוח חובה ובכך תסגרו את הפינה? אומנם זוהי האופציה הזולה ביותר מבחינה מידית, אך לאורך זמן היא עשויה להתגלות כטעות ענקית. אם כן אלו ביטוחים מוטב לעשות, למה חשוב לשים לב, כיצד ניתן להיות מבוטחים באופן מקיף ועדיין לחסוך עלויות ואלו משתנים שניתנים לשליטתכם עשויים להשפיע על המחיר הכולל? כל מה שחשוב לדעת אודות ביטוח לרכב נמצא כאן עבורכם!

סקירה כללית

באופן כללי יש 3 ביטוחים מרכזיים, לצד מספר ביטוחים משלימים, כאשר רק ביטוח אחד חובה לעשות, השאר נתון לבחירתכם. ובכן באשר לביטוח חובה לא תמצאו הבדלים משמעותיים במחיר. מדובר בביטוח שמושפע ממספר משתנים שכמעט ולא ניתנים למשחק. ביטוח חובה מושפע מהגיל ומהמין שלכם. מסוג ומשנת הרכב, מהיסטוריית התאונות ומוותק הנהיגה. עם זאת, בכל הנוגע לשאר הביטוחים, תמצאו מגוון הפרשים משמעותיים במחיר. הפרשים שנוגעים הן להיקף הכיסוי, הן לעלות הפוליסה והן לתנאי הביטוח, כך שבהחלט יש טעם להשקיע בהשוואה. אוהבים את החיים פשוטים ומשתלמים? מוזמנים להכיר את ביטוח בטאץ'. סוכנות הביטוח שעורכת עבורכם השוואה מול מיטב חברות הביטוח, כך שאתם רק ממלאים מספר נתונים אישיים, ומקבלים את ההצעה השווה ביותר נקודתית עבור הרכב שלכם.

 

 

היכרות חשובה עם 3 הביטוחים המרכזיים

  • ביטוח חובה – מעבר לעובדה שנהיגה ללא ביטוח חובה כרוכה בקנס כספי ואפילו במאסר, ראוי לדעת שהביטוח מכסה מגוון הוצאות שנוגעות לפגיעות גופניות של הנהג ושל צד ג'. כמו כן, הכיסוי מכסה אובדן כושר עבודה ואף עשוי להעניק אחוזי נכות במקרים מסוימים.
  • ביטוח מקיף ביטוח מקיף נועד לכסות מגוון נזקים שנגרמים לרכב שלכם. מכאן שאם חושבים למכור בעתיד את הרכב, או אם יש לכם רכב שווה ערך, בהחלט יש טעם לעשות ביטוח מקיף. הביטוח מכסה נזקים בגין שריפה, גניבה, נפילת עץ וכדומה. כמו כן, הביטוח מכסה נזקים שנגרמים גם לרכבים ולציוד של אחרים, וזאת בשל התנהלות רשלנית עם הרכב (ביטוח מקיף כולל ביטוח צד ג'). כמו כן, טוב לדעת שניתן לבטל את הביטוח בכל נקודת זמן ולקבל החזר בהתאם לתקופה היחסית, ושבין היתר הביטוח מפצה במקרים של טוטאל לוס. עוד נציין שלעיתים ניתן לרכוש ביטוח מקיף מצומצם, ביטוח שאינו מכסה נזקים שנגרמים לרכב בשל רשלנות אישית של הנהג. מעבר לכך, הפרמיה מושפעת משנת העלייה של הרכב לכביש וממגוון תוספות, כאלו שמעלות את ערך הרכב ושנוגעות לבטיחות.
  • ביטוח צד ג' ביטוח צד ג' מכסה רק נזקים שגורמים לרכב או לציוד של אדם אחר. כאן ישנה אפשרות לרכוש את הביטוח באופן מוזל, בתמורה להשתתפות עצמית, וההיפך. עוד ראוי לדעת שהביטוח יודע לכלול כיסויים משלימים, אותם יש לרכוש בנפרד בעת רכישת הביטוח. כך למשל ניתן לרכוש כיסוי בגין תיקון שמשות ומראות, ואף שירותי דרך, כגון גרירה. אלו אינם דורשים השתתפות עצמית ואף אינם נחשבים "כהפעלת הפוליסה", משמע אין פגיעה בעלות הביטוח העתידית.

שורה תחתונה – איזו ביטוח עושים?

עתה כאשר התמונה יותר ברורה, רק נותר לבחון איזה ביטוח מוסיפים לביטוח חובה. ובכן אם ביטוח מקיף מתקרב לערך הרכב, הרי שאין זה אידיאלי. מצד שני, ביטוח צד ג' תמיד מוטב לעשות, וזאת גם אם לא מרבים להוציא את הרכב מהחנייה. כמו כן, הרחבות שנוגעות לשמשות ולמראות תמיד חיוניות. טיפ אחרון לדרך? בהחלט יש טעם לערוך השוואה, במיוחד אם חשוב לחסוך מאות שקלים מדי שנה. נסיעה בטוחה!

שאלות בנושא הולכים על בטוח: איך בוחרים ביטוח רכב?

למידע נוסף על הולכים על בטוח: איך בוחרים ביטוח רכב?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות