יש דבר כזה – ביטוח חובה מוזל לאופנוע, אבל האם זה באמת משתלם?

אין זה משנה אם יש ברשותכם אופנוע שטח או אופנוע כביש, אופנוע יקר או אופנוע יוקרתי, ביטוח חובה אתם חייבים. התחלתם לברר ושמעתם שיש דבר כזה ביטוח חובה מוזל לאופנוע? הגיע הזמן שתבינו פעם אחת ולתמיד במה מדובר, ואף האם מדובר במהלך מומלץ נקודתית עבורכם. מהו אם כן ביטוח חובה מוזל לאופנוע, למי זה מתאים, מה הוא בדיוק מבטח, ממה מושפע המחיר והאם מדובר בהימור? מוזמנים לקבל סקירה מהירה אך מקיפה בנושא!

ביטוח אחיד עם שני מסלולים

באופן כללי בכול הנוגע לביטוח חובה אין הרבה מקום למשחקים, מדובר בביטוח אחיד. המחיר נקבע בהתאם ל-5 הפרמטרים הבאים: עבר תעבורתי, סוג אופנוע , שנת ייצור של האופנוע, גיל והיסטוריית תביעות. עם זאת, כן יש שני מסלולים שניתן לבחור ביניהם: ביטוח חובה רגיל לצד ביטוח חובה מוזל. השירות הזה שנוגע לביטוח מוזל חוסך מאות שקלים מדי שנה, אך על מנת להבין האם זוהי הצעה כדאית או רק פיתוי, מוזמנים להבין לעומק מה עומד מאחורי האפשרות.

המשמעות שמאחורי ההנחה

בעוד שביטוח חובה רגיל עשוי להצריך השתתפות עצמית מזערית והוא מכסה כל הוצאה, הרי שביטוח חובה מוזל מראש סוגר עמנו המבוטחים עסקה. הביטוח קובע שכל עוד עלות הטיפול אינה מגיעה לסכום מכובד של 25,000 ש"ח, אנחנו נהיה הצד שסופג את סך ההוצאה. כך למשל אם ריסקתם את הרגל ונדרשתם לעמוד בהוצאות רפואיות שעומדות על 24,500 ש"ח, לא תראו שקל מחברת הביטוח.

המשמעות מבחינת אובדן ימי עבודה

מעבר לעניין של רף ה-25,000 ש"ח, ביטוח חובה מוזל מציג פרמטר נוסף. כידוע, ביטוח חובה לא רק מכסה הוצאות רפואיות, אלא גם אובדן ימי עבודה. מכאן שאם בביטוח הרגיל נקבל כיסוי מלא כדי שהפרנסה כלל לא תיפגע, הרי שבכול הנוגע לביטוח חובה מוזל נקבל פיצוי רק בגין הפסד של 7 ימי עבודה. מכאן שאם בשל תאונת דרכים תאלצו להיעדר חודשיים שלמים ממקום העבודה, אתם בהחלט בבעיה.

 

 

האם מדובר באופציה כדאית?

עתה לאחר שהבנו את התמונה השלמה לגבי ביטוח חובה מוזל, רק נותר לעצור להבין האם מדובר באופציה כדאית. ובכן ראשית יש לציין שההפרש השנתי בביטוח עשוי לנוע בין 1,000 ל-2,000 ש"ח בשנה – סכום ללא ספק משמעותי. עם זאת, אם תעברו תאונה וברקע יש לכם ביטוח חובה מוזל, אתם עשויים מהר מאוד להתחרט, ובטח אם קשה לכם לחשוב על איבוד ימי עבודה, או על הוצאות של אלפי שקלים.

למי ביטוח חובה מוזל כדאי?

מתי אם כן ביטוח חובה מוזל כדאי? בעיקרון מדובר ב-3 מצבים:

  • ביטוח חובה מוזל אידאלי עבור אנשים שלא מתכוונים להוציא את האופנוע מהחניה.
  • ביטוח חובה מוזל אידאלי עבור אנשים שיש להם ברקע ביטוחים משלימים, כאלו שעשויים לחפות על איבוד ימי עבודה או על הוצאות רפואיות.
  • ביטוח חובה מוזל אידאלי עבור אנשים אמידים, וזאת כי גם אם תידרשו להוציא סכומים משמעותיים או להיעדר זמן רב מהעבודה, לא תתרחש קריסה כלכלית.

לסיכום

כל רוכב אופנוע מוזמן להבין שלמרות שביטוח חובה נחשב יקר, הוא מציע אפשרות לחסוך. עם זאת, יש לבחון לעומק האם מדובר בהזדמנות או בפיתוי שעתיד להציב קושי כלכלי. הנקודה היא שאם אין לכם כסף מיותר, ביטוח חובה רגיל הוא התשובה עבורכם. עוד נחדד שמלבד ההיתכנות לקבל בחירה אישית, גם מדובר ברעיון להוביל נהגי אופנועים לנהוג בזהירות. רוכב אופנועים שבוחרים בביטוח חובה מוזל יחשבו פעמיים לפני שיעקפו, יבערו את המהירות המותרת ובאופן כללי יקפידו על חוקי נהיגה, וזאת כי הרבה פעמים יותר מרתיע לחשוב על קנס כספי מאשר על פציעה. שנסכם? בכול מקרה תשמרו על עצמכם בדרכים, ואם אין כסף מיותר תבחרו בביטוח חובה רגיל.

שאלות בנושא יש דבר כזה – ביטוח חובה מוזל לאופנוע, אבל האם זה באמת משתלם?

למידע נוסף על יש דבר כזה – ביטוח חובה מוזל לאופנוע, אבל האם זה באמת משתלם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות