מעבירים את זה הלאה: מכירים את סיפור הגבורה שבעקבותיו הוקמה עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי

סיפור הגבורה של רפי אדרעי ז"ל ממשיך ללוות את בני משפחתו מאז מותו במלחמת יום העצמאות. כמי שראה בפעילות חברתית כחלק בלתי נפרד מסיפור חייו, אין ספק כי העשייה החברתית הענפה של עמותת אחינועם ממשיכה את המסורת המשפחתית ומעבירה הלאה את הערכים שהיו מזוהים עמו. בסקירה זו נציג בפניכם את סיפור הגבורה שבעקבותיו הוקמה עמותת אחינועם, עמותה ללא כוונות רווח שמצליחה ליצור שינוי משמעותי בחברה הישראלית מזה שנים ארוכות.

סיפור הגבורה של רפאל אדרעי ז"ל

רפאל אדרעי נולד בעיר צפת למשפחה גדולה ומוכרת שלה שורשים עמוקים בעיר. זה למעלה מעשר דורות שמשפחת אדרעי מתגוררת בעיר צפת, כאשר הייחודיות של רפי אדרעי הגיעה לידי ביטוי עוד בגיל צעיר על רקע הרצון שלו להשתלב במסגרות חברתיות, כמו שאכן עשה כאשר התקבל להיות מדריך בתנועת הנוער העובד והלומד ובהמשך גם הפך למדריך ראשי בתנועה. הוא היה מדריך מוכר ואהוב מאוד שזכה להוקרה והערכה רבה, עד אשר נאלץ להתגייס לשורות הצבא בשביל להגן על המולדת. בגיל צעיר מאוד הוא גילה רוח לחימה כאשר התבצר ביחד עם לוחמים בתוך שטח ההפקר ואף לקח חלק בפעילות נרחבת לטובתה הגנה על העיר הנצורה צפת.

למרות הפצרות רבות הוא בחר להמשיך ולהילחם ביחד עם הלוחמים במלחמת יום העצמאות, וזאת בתפקיד של מפקד כיתה. הוא לקח חלק פעיל בסליקת נשק וכן בפעילויות נרחבות נוספות, אולם מצא את מותו בגיל 24 בלבד לאחר הפגזה עזה של האויב המצרי על אזור משלט, כתוצאה מרסיסים של קליע שחדרו לעורפו. הלוחם האמיץ שראה בהגנה על העיר צפת כמו גם קידום של החברה הישראלית כמשימה לאומית וחשובה מאוד נקבר לבקשת בני משפחתו בראש העין, ומאז ועד היום בני משפחתו ממשיכים את הפעילות החברתית הענפה שהייתה מזוהה עם רפי אדרעי ז"ל שנפל במלחמה ביחד עם עוד למעלה מ-4,000 חיילים.

 

 

עמותת אחינועם – פעילות חברתית המתבצעת על רקע סיפור הגבורה

בני משפחת אדרעי רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי גדלו בעיר צפת ומגיל צעיר הכירו את הסיפור המשפחתי המרגש של בן המשפחה רפאל אדרעי. הם הקימו את עמותת אחינועם בשנת 2018, כחלק מחובה מוסרית וערכית לדאוג לצמצום פערים בחברה הישראלית, וכן דאגה לדור העתיד של מדינת ישראל. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו פועלים רבות לקידום העמותה, וזאת על ידי קידום של שורת תוכניות מהפכניות. אחת מהתוכניות היא למשל שיפוץ ספריה בעיר צפת וקידום של חינוך מוזיקלי. תוכנית זו התחילה בתור פיילוט, אולם לאור ההצלחה הוחלט להרחיב אותה גם לערים נוספות באזור הפריפריה. תוכנית נוספת שאותה מקדמים בעמותה היא תוכנית ליווי אישית המיועדת בעבור נערים ונערות המוגדרים כנוער בסיכון, אולם אינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה. במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה ליווי מלא המתבצע מגיל 16 ממשיך לתחנות חשובות בחיים כמו סיום הלימודים בתיכון, אקדמיה ובהמשך שוק התעסוקה, כחלק מיצירה של מענה המותאם לצרכים הנדרשים של בני נוער.

לסיכום

עמותת אחינועם פועלת מזה שנים רבות לקידום של תוכניות חברתיות פורצות דרך, כפי שניתן להתרשם באתר הרשמי של העמותה. הסיפור של רפי אדרעי ז"ל ממשיך ללוות את בני המשפחה, ועדות לכך ניתן למצוא בקידום של פרויקטים רבים כמו הקמה של בית יד לבנים לצד פעילות שוטפת של עמותת אחינועם.

שאלות בנושא מעבירים את זה הלאה: מכירים את סיפור הגבורה שבעקבותיו הוקמה עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי

למידע נוסף על מעבירים את זה הלאה: מכירים את סיפור הגבורה שבעקבותיו הוקמה עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות