לטיול יצאנו: איך יוצאים לנסיעה ארוכה עם ילדים שנגמלים מחיתולים?

אין ספק שנסיעה ארוכה עם ילדים שזה עתה נגמלים מחיתולים היא לא משימה פשוטה בכלל, לא עבורכם ובטח שלא עבור הילד שלכם. אז אם אתם יוצאים לנסיעה כזו, קבלו כמה טיפים לנסיעה בטוחה ויבשה כל הדרך לחופשה.

שאלו את הילד מה מצבו

אנחנו ממליצים לכם במשך הנסיעה לשאול כל הזמן את הילד מה מצבו והאם הוא צריך לשירותים. אם הילד שלכם בגמילה, הוא עדיין לא מודע ולא זוכר שאת הצרכים עושים רק בשירותים ועלול לברוח לו. לכן, כשאתם שואלים אותו מה מצבו אתם למעשה מזכירים לו כל הזמן שאם יש לו פיפי שיגיד לכם מראש ואתם תעצרו לו. נכון, גמילה מחיתולים היא לא תהליך פשוט, לא עבורכם ולא עבור הילד. מידע על גמילה מחיתולים, זה יסייע לכם להכין את עצמכם גם לנסיעה.

הגדירו מראש מקומות עצירה

לפני שאתם יוצאים לדרך הגדירו מראש מקומות עצירה על מנת לקחת את הילד לשירותים. כך למעשה תמנעו מצב שבו עלול לברוח לילד שלכם בדרך. הגדירו את המקומות הללו בטווחי זמן סבירים על מנת שלא יחלוף יותר מידי זמן בין עצירה לעצירה. נכון, זה אולי יעכב אתכם ותגיעו לחופשה שלכם קצת יותר מאוחר, אך האמינו לנו שזה יעשה טוב לילד שלכם. כך גם הילד שלכם יוכל לשתות כמו שצריך במהלך הנסיעה ולא תרגישו לחוצים מהעובדה שהוא שותה יותר מידי ואולי תיכף יהיה לו פיפי.

 

 

הביאו חיתולים באוטו

אם זו הפעם הראשונה שבה אתם נוסעים נסיעה ארוכה בזמן הגמילה, אנחנו ממליצים לכם לקחת אתכם חיתולים לאוטו. אתם לא יכולים לדעת מה יהיה במהלך הנסיעה ויש מצב שהילד שלכם יראה סימני מצוקה בכל הקשור לגמילה מחיתולים בזמן נסיעה. במצב כזה, אתם יכולים להחליט למשל שאתם כן שמים לו חיתול למהלך הנסיעה בלבד. אגב, זה מעולה גם למקרים שבהם נקלעים לפקקים ארוכים ואין לכם יכולת לעצור בצד.

הביאו בגדים חלופיים

אתם לא יכולים לדעת מה יקרה בנסיעה ויש מצב שיברח לילד שלכם, כמה שזה מצער ומבאס. במצב כזה, הדבר האחרון שאתם רוצים זה שהילד שלכם יישאר עם הבגדים הרטובים. לכן, אל תשכחו להביא אתכם בגדים חלופיים ומגבונים, על מנת שתוכלו להחליף לו בזמן הנסיעה ושיהיה לו נעים ככל שניתן, עד שמגיעים למלון או לכל מקום שבו תוכלו לקלח אותו. מומלץ כמובן לכסות את הכיסא של הילד בבד כל שהוא שיספוג את הפיפי לכל מקרה שיברח לו, יהיה לכם מאד קשה לנקות את הפיפי שמתייבש על הכיסא שלו.

הכינו את הילד לנסיעה

זה לא משנה מה תעשו ואיך תתנהגו במהלך הנסיעה, אם לא תכינו את הילד שלכם כמו שצריך לנסיעה הארוכה סביר להניח שיהיה לו קשה. לכן, יום לפני היציאה לחופשה אנחנו ממליצים לכם לדבר עם הילד ולהסביר לו שאתם עומדים לצאת לנסיעה ארוכה ושאתם סומכים עליו שהוא יוכל לעבור את זה כמו גדול ושאתם שם בשבילו. כך אתם למעשה עוזרים לו להתמודד עם הקושי שלו ומעניקים לו תחושה של רוגע וזה חשוב מאד.

לסיכום

אם אתם יוצאים לנסיעה ארוכה עם ילדים שנגמלים מחיתולים, אנחנו ממליצים לכם ליישם את כל הטיפים שהצגנו במאמר זה ולא פחות חשוב מזה, להכין אותו מראש לנסיעה הארוכה ולתת לו תחושה נעימה שאתם שם בשבילו ומלווים אותו לאורך כל הדרך.

שאלות בנושא לטיול יצאנו: איך יוצאים לנסיעה ארוכה עם ילדים שנגמלים מחיתולים?

למידע נוסף על לטיול יצאנו: איך יוצאים לנסיעה ארוכה עם ילדים שנגמלים מחיתולים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות